Трохименко Ярослав Карпович

Трохименко Ярослав Карпович Трохименко Ярослав Карпович народився 26 серпня 1924 року в м. Кагарлик Київської області в родині художника. Весною 1942 року з авіаційного інституту в м. Уфа добровільно пішов до армії. Закінчив Військово-морське авіаційно-технічне училище (м. Перм), брав участь у бойових діях Чорноморського й Тихоокеанського флотів. В 1950 році після 8 років строкової служби (авіаційні училища в 1943 році випускали сержантів) був демобілізований, поступає на третій курс радіотехнічного факультету Київського політехнічного інституту, який закінчує у 1953 р.

Після закінчення аспірантури працює в КПІ на викладацьких посадах. В 1957 році Трохименко Я.К. захистив кандидатську, а в 1967 — докторську дисертації. В 1961 році вибраний деканом радіотехнічного факультету; з 1973 по 1989 рр. завідує кафедрою теоретичних основ радіотехніки. В 1957 році Трохименко Я.К. призначено заступником, а в 1970 — головним редактором журналу «Известия высших учебных заведений. Радиоэлектроника».

В 1968-1969 рр. Трохименко Я.К. читає лекції в Гаванському університеті; в 1974-1975 рр. – в вузах Болгарії, Польщі, Чехословаччини.

Протягом багатьох років Трохименко Я.К. керував товариством «Знання» в КПІ, був членом президії цього товариства, очолював базову організацію Асоціації ЕОМ серії “МИР”. З 1993 року — заступник головного редактора журналу «Вісті Академії інженерних наук України». Нагороджений двома орденами и 16 медалями, відмічений нагородами вітчизняної і зарубіжних вищих шкіл (в тому числі Великою золотою медаллю Технічного університету в м. Брно Чеської республіки).
Трохименко Я.К. – автор більше 350 публікацій, включаючи 21 монографію з теорії радіотехнічних кіл і автоматизації інженерного проектування.

Трохименко Ярослав Карпович Заслужений діяч науки України, лауреат Державної премії України, почесний радист СРСР, заслужений професор НТУУ «Київський політехнічний інститут», приймає активну участь в науковій, методичній і громадській роботі – член адміністративних й спеціалізованих рад, експертної ради ВАК і президії Академії інженерних наук України.

  • Українська
  • English