Співпраця з Queen Mary University of London

Багаторічна співпраця з Лондонським університетом Королеви Марії  (Queen Mary University of London) завдяки програмі Еразмус+ набирає нових обертів!

Доцент кафедри теоретичних основ радіотехніки Мартинюк Сергій Євстафійович провів курс лекцій в Лондонському університеті Королеви Марії за тематикою “Розробка антен для перспективних радар систем”.

В 2019 році наш викладач Сушко Олександр Юрійович відвідав Велику Британію, а саме її серце – місто Лондон для проведення циклу лекційних занять в Лондонському університеті Королеви Марії за тематикою:

1. Seminar on microwave and mm-wave modeling using CST suite.
  2. Recent progress in microwave components design at Antenna group, Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute
  3. Practical workshop on THz spectroscopy and QO systems in the Antenna laboratory.

Олександр Юрійович поділився своєю історією про його спогади та досвід перебування в Англії, оскільки саме в цьому університеті він проходив аспірантуру, захищав PhD дисертацію та тривалий час працював.

«Закінчивши магістратуру на РТФ, я планував подавати документи в аспірантуру.

Ідея про аспірантуру за кордоном виникла несподівано після поради наукового керівника, професора Дубровки Ф.Ф. До кінцевого терміну подачі документів залишалось всього два тижні, але, все-таки, вдалось все зібрати і вчасно подати заявку.

Основним, для мене було те, що тематика досліджень наукової групи в Університеті Королеви Марії міста Лондон (Antennas and Electromagnetics Group) співпадала з моїм досвідом, а також те, що аспірантам з-за кордону пропонували стипендію. Хоча тема самої дисертації, пов’язана з дослідженням спектрів біологічних речовин на ТГц частотах, була для мене новою.

Одразу після приїзду найважче було розуміти розмовну мову, але за 1-2 місяці втягнувся. Дуже цінним досвідом було відвідування міжнародних конференцій, де була можливість слухати доповіді та спілкуватись з передовими науковцями світу, такими як Raj Mittra, John Pendry, Peter H. Siegel.

Також цінним було проведення вимірювань на передовому обладнанні та публікація наукових статей в міжнародних виданнях, де потрібно довести рецензентам – експертам в даній області, наукову новизну та практичну значимість статті.

Після аспірантури залишився працювати науковим співробітником у в тому ж університеті. Проекти, в яких приймав участь, досить різноманітні  – розробка НВЧ приладів для метеосупутника Європейської космічної агенції (ESA), розробка генератора суб-мм хвиль на основі помножувачів частоти, дослідження молекулярної динаміки взаємодії біомолекул, розробка сканера для визначення товщин автомобільних фарб за допомогою ТГц хвиль.

Під час аспірантури була нагода викладати, а саме проводити лабораторні роботи з курсів ОТК, СПРТ, ЕДПРХ. В цілому, студенти такі ж як і у нас, дехто намагається списувати, дехто більш допитливий, по здібностях такі ж, але більш мотивовані здобувати знання, так як більшість навчаються на платній основі.

Загалом, Лондон – місто історії, парків та можливостей, всі відкриті та толерантні, полюбляють барбекю та паби, сидіти в парках на газоні в сонячну погоду.

Часто запитують – чи не шкодую, що повернувся в Україну – однозначно ні. Перейнявши міжнародний досвід, вважаю за потрібне розвивати науку та інтерес молоді до науки на Батьківщині.»

О.Ю. Сушко

В 2020 році наш аспірант Дубровка Роман Ростиславович за програмою академічної мобільності Еразмус+ на весняний семестр поїхав до університету королеви Марії.

В той самий час радіотехнічний факультет радо зустрів PhD студента Джонса Роберта Крістофера, який приїхав виконувати наукову роботу під керівництвом Сушко О.Ю.

Програма Еразмус+ надає чудові можливості для спілкування, обговорення нових наукових напрямків, підсилення існуючих.

Чекаємо на нові наукові результати!

2 days ago