Міжнародний проект за грантом NATO

Професор радіотехнічного факультету Віктор Іванович Найденко в партнерстві з професором канадського Університету МакМастер Наталією К. Ніколов працювали над грантом НАТО за програмою “Наука заради миру і безпеки” щодо розробки прототипу компактної портативної системи попередження і протидії при виявленні на тілі людини прихованої зброї (ножі, пістолети і гранати). Особливу увагу було приділено виявленню вибухових жилетів. Кінцевою метою було створення пристрою для виявлення широкого спектра загроз на відстанях, достатніх для своєчасного попередження і відповідної реакції на нього – автономний мікрохвильовий радар дальньої дії для захисту персоналу. Пристрій призначений для військових і співробітників правоохоронних органів.

Програма НАТО “Наука заради миру і безпеки” пропонує гранти для спільних досліджень, експериментальних проектів, семінарів, конференцій та навчання співробітників НАТО і країн-партнерів. Підтриманий НАТО проект має значні освітні, соціальні та політичні наслідки. Завдяки цьому гранту, українська команда радіотехнічного факультету змогла збільшити підтримку своїх аспірантів, які працювали в галузі мікрохвильової та радіолокаційної техніки. Канадські та українські аспіранти мали доступ до найсучасніших інструментів ВЧ/НВЧ вимірювань і унікальну можливість розробляти, виробляти і випробовувати модулі радіолокаційної системи, такі як антенипередавачіприймачі цифрової обробки сигналів і інтегрований бортовий комп’ютер. Обмін випускник-студент між Україною і Канадою становив міцну основу для співпраці, яка, ми сподіваємося, буде тривати і поза рамками цього проекту. Це збагатить освітній досвід наших аспірантів і розширить їх кругозір.

Короткостроковими соціальними наслідками даного проекту є просування інженерної освіти аспірантів і дослідників в Україні, а також в Канаді, з наданням сучасного обладнання для української команди, і зосередження зусиль обох команд на утриманні та комплексі інженерних задач. Довгострокові соціальні наслідки цього проекту будуть здійснюватися через комерціалізацію цієї “пізнавальної” радіолокаційної системи і надання її особам, які стикаються з ворожими збройними акціями при виконанні службових обов’язків. Цей останній аспект розвитку залежить від багатьох майбутніх чинників, зокрема від досягнутих темпів виявлення, а також інтересів кінцевих користувачів в просуванні цієї технології на ринок.

Політичні наслідки цього проекту безпосередньо пов’язані з наслідками соціальними. Проект спрямований на зміцнення зв’язків між Канадою (країною НАТО) і Україною (країною-партнером НАТО) і на те, щоб реально змінити професійне життя молодих талановитих інженерів двох академічних груп.

Термін виконання 2015-2019 рр.

Результати роботи також цікаві для інших галузей: індустрії (лазерного зварювання, фотолітографії, формування металів, розділення фракцій гірських порід, поверхневий фініш металів, сталеві виливки, формування порошків, фабрики стерилізації, мікрохвильової сепарація нафтового шламу і ін.), медицини (хірургія ока, ремонт кісток, ін’єкція матеріалів через шкіру без голки), охорони навколишнього середовища (аналіз ультра-низьких концентрацій, знищення токсичних газів і очищення води і ін.), сільського господарства (знищення бактерій потужними електричними полями, імпульсні рентгенівські джерела для збереження зерна тощо).

За деталями звертатися: РТФ, корп. 17 проф. В.І. Найденко.

Фінальний звіт.

2 days ago