Наші підрозділи

Лабораторія методів і засобів криміналістичних досліджень

Лабораторія LAD була організована на Радіотехнічному факультеті 14 лютого 1996 року по спільному вирішенню керівництва Міністерства внутрішніх справ України і НТУУ “КПІ”. Основне завдання лабораторії LAD – розробка наукоємного технічного обладнання, методичного та програмного забезпечення для проведення криміналістичних досліджень в областях: оцінки достовірності та відновлення знищених ідентифікаційних номерів автотранспорту і зброї; оцінки достовірності магнітного захисту документів і ідентичності магнітного принтерного друку; фоноскопічних експертиз та оцінки достовірності магнітних записів та ін.

Прилади, що розробляються в лабораторії LAD, базуються на сучасних методах неруйнівного контролю, що забезпечує високу чутливість, достовірність і продуктивність контролю. Датчики більшості приладів створюються на основі інноваційних технологій, таких, як магнітооптична візуалізація і вихрострумовий контроль, об’єднаний з магнітографіруванням (магнітним записом) дефектоскопічної інформації. Також в лінійці розроблюваних приладів використовуються традиційні методи неруйнівного і руйнівного контролю, такі як: візуально-оптичний контроль, магнітопорошковий контроль і електрохімічне травлення.

Прилади й комплекси, розроблені в лабораторії LAD, успішно експортуються більш ніж в 40 країнах світу, cеред яких: більшість країн Європи, США, Канада, Бразилія, Китай, Росія, країни Близького і Середнього Сходу та ін.

Сайт: lad.org.ua

Науково-дослідний центр систем технічного захисту інформації (НДЦ “ТЕЗІС”)

Науково-дослідний центр систем технічного захисту інформації (НДЦ “ТЕЗІС”) здійснює свою діяльність за напрямками:

  • розроблення, впровадження, дослідження ефективності, обслуговування на об’єктах інформаційної діяльності комплексів (систем) технічного захисту інформації (ТЗІ), носіями якої є акустичні поля, надання консультаційних послуг;
  • розроблення, впровадження, дослідження ефективності, обслуговування на об’єктах інформаційної діяльності комплексів (систем) ТЗІ, носіями якої є електромагнітні поля та електричні сигнали, надання консультаційних послуг;
  • розроблення, виробництво, впровадження, дослідження ефективності, супроводження засобів та комплексів ТЗІ в інформаційних системах, інформаційних технологій із захистом інформації від несанкціонованого доступу, надання консультаційних послуг;
  • виявлення та блокування витоку мовної та видової інформації через закладні пристрої на об’єктах інформаційної діяльності, надання консультаційних послуг.

Сайт: tesis.kiev.ua

Академія MikroTik

У червні 2013 року на Радіотехнічному факультеті спільно з кафедрою інформаційних технологій Центру післядипломної освіти ПАТ «Укртелеком» відкрито академію MikroTik.

Нагальність створення академії покликано отриманням ПАТ Укртелеком ліцензії та початком розгортання бездротових мереж Wi-Fi в діапазоні 5 ГГц. А MikroTik є світовим лідером у розробці та впровадженні нових технологій для безпровідних комп’ютерних мереж.

Основними досягненнями MikroTik є їх мережева операційна система на базі Linux RouterOS. Дана операційна система призначена для встановлення на маршрутизатори Mikrotik RouterBoard. В операційній системі передбачені такі можливості як визначення правил брандмауера, VPN сервер і клієнт, формування якісної пропускної здатності, налаштування безпровідної точки доступу та інші поширені функції маршрутизації і налаштування мереж. Програмне забезпечення підтримує з’єднання через FTP, Telnet і SSH. Існує також API для створення спеціалізованих додатків для автоматизованого управління і моніторингу. RouterOS підтримує множину сервісів, які можуть бути використані середніми або великими провайдерами, наприклад, OSPF, BGP, VPLS/MPLS.

В програмі курсу MTCNA академії:

  1. MikroTik RouterOS. Основи
  2. MikroTik RouterOS. Брандмауер
  3. MikroTik RouterOS. QoS.

Сайт: mikrotik.kpi.ua