Сьогодні в Україні йде війна. І ця війна відрізняється більш точним і прогресивнішим озброєнням ЗСУ. Радіотехнічні системи та радіотехніка по новому відкрили свої можливості про які ми в мирний час навіть не замислювалися. Більшість озброєння сьогодні використовується з застосування електроніки та дистанційного управління, яке реалізується за допомогою електромагнітних хвиль.
Великою проблемою стали БПЛА, які широко застосовуються ворогом: це і розвідка, і зброя летального ураження. Для боротьби з таким видом техніки використовується зброя електромагнітного імпульсу (ЕМІ) – спеціально розроблені й виготовлені неядерні засоби генерування потужного електромагнітного імпульсу або послідовності імпульсів для функціонального ураження озброєння та військової техніки противника, насамперед різноманітних радіоелектронних засобів, що входять до складу його систем управління військами і зброєю. На відміну від функціонального подавлення, що здійснюється звичайними засобами та методами радіоелектронної боротьби, при функціональному ураженні елементи РЕЗ (радіоелектронних засобів) противника зазнають необоротних ушкоджень (електричний та (або) тепловий пробій, механічні руйнування тощо), у результаті яких після припинення уражального впливу вони не можуть самостійно повернутися до працездатного стану і потребують ремонту.
Уже зараз можна сказати що цей вид електромагнітного впливу успішно застосовується під час війни з рашистами.
Окремим видом озброєння є електромагнітні боєприпаси, які можуть бути використані для впливу на райони можливих позицій мобільних і переносних ЗРК, в системах ближнього захисту літального апарату. Ефектом застосування електромагнітного боєприпасу (ЕМБ) може бути, наприклад, виведення з ладу системи виявлення цілі переносного ЗРК, його головки самонаведення, причому ці ефекти можуть бути досягнуті, навіть якщо в момент впливу переносний ЗРК знаходиться в неактивному стані.
Завдяки саме таким розробкам радіоінженерів, наша країна обороняє нас