Підсумки 2022 року
Ми розпочали 2022 рік дуже продуктивно.Студенти факультету почали навчатися за дуальною формою освіти в межах сертифікатної програми “Мережеві технологій Huawei” . Ми отримали нове обладнання на факультет: цифрові осцилографи Siglent SDS1104X-E, цифрові осцилографи Siglent SDS1202CNL+, генератори сигналів Siglent SDG1062x, аналізатори спектру Siglent SSA3021X, міні аналізатори спектру NanoVNA-F V2 із тестовим RF макетом та мікрокомп’ютери Raspberry Pi 4. Презентували та оголосили набір на сертифікату програму “Радіоелектронні засоби авіаційної техніки від Progresstech-Ukraine (https://progresstech.ua/)” за тією ж дуальною формою.
23 лютого провели круглий стіл із компаніями-роботодавцями, в якій взяли участь 15 компаній, обговорили наші навчальні плани та шляхи їх вдосконалення, запланували плідну співпрацю, проте…
🤬24 лютого ми прокинулися в іншій реальності…
В перші дні, ми створили цілодобову Zoom-конференцію для спілкування зі студентами, щоб бути певними, що вони в безпеці та підтримувати їх бойовий дух. Багато наших студентів та викладачів стали на оборону України або почали волонтерити. Кожен шукав і знайшов свою ланку, де може бути корисним Україні: дехто створив свій власний фонд для забезпечення ЗСУ автівками (Сергій Мельников “Way to Ukraine”), хтось вступив до територіальної оборони, а згодом до лав ЗСУ. З перших днів війни на факультеті активно розвинена волонтерська допомога спрямована на покращення обороноздатності наших військових. На жаль, не обійшлося без втрат. Героїчно загинув під час захисту України наш студент 6 курсу Ленч Тарас.
Не дивлячись на всі спроби ворога зламати нас, 4 квітня ми відновили навчання.
І не просто відновили навчання, ми запустили нову сертифікатну програму “Радіоелектронні біомедичні системи” разом із ТОВ «Геосантріс» та ТОВ «Біосенс».
Питання створення сертифікатної програми “Вбудовані системи в радіотехніці” стало давно. І як підтвердження цього з подібним запитом звернулася до РТФ компанія Squad. Разом з нею була розроблена програма, закуплено обладнання та уже з наступного 2023 року ми розпочинаємо навчання!
🤗Спільно з компанією Vodafone-Україна, яка передала нам фрагмент базової станції мобільного зв’язку відкрили “Лабораторію мобільних систем”. Завдяки нашим випускникам Олександру Федієнку, Геннадію Лебедєву та компанії DEPS отримали сучасні ноутбуки для навчального процесу.
За допомогою компанії Huawei-Україна, яка надала будівельні матеріали, телевізори та сучасні проєктори розпочався ремонт загальнофакультетської лабораторії “Datacom”.
На кафедрі радіоінженерії розпочався ремонт і створення нової лабораторії “Мережевих технологій”. Дуже приємно, що наші випускники не залишаються осторонь і допомагають в розвитку матеріальної бази факультету. Віктор Кощій передав факультету офісні меблі та оргтехніку для обладнання декількох лабораторій факультету.
Не дивлячись на всі складні обставини вступної кампанії 2022, нашим факультетом була проведена потужна профорієнтаційна робота. В результаті нам вдалося, в такі важкі часи, збільшити набір порівняно із 2021 на 15%.
Вже у вересні, ми запустили змішане навчання, яке тривало до 10 жовтня, а далі знову дистанційне. Проте наші студенти будуть довго згадувати лабораторні, котрі періодично переміщувались в укриття, і навіть в укритті студенти продовжували запитувати викладачів та консультуватися.
Ми змогли на високому рівні спільно з нашими партнерами та за підтримки комітету Верховної ради з цифрової трансформації провести ІІ Всеукраїнський інженерний хакатон SmaRTF. Темою цього року була SMART MILITARY ELECTRONICS. Учасники мали запропонувати та розробити пристрій який допоможе ЗСУ. В хакатоні взяли участь близько 60 команд з усієї України та Польщі.
В 2022 році за підтримки наших партнерів студенти радіотехнічного факультету змогли продовжити навчання під час активної фази бойових дій в навчальних закладах Німеччини, Польщі, Люксембургу. Впроваджено подвійний диплом з (https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/ed/Uni-md-plastik.JPG/800px-Uni-md-plastik.JPG) Магдебурзським технічним університетом (https://www.ovgu.de/).
В грудні відбувся науковий семінар з Західнопоморським технічним університетом м. Щецин (https://www.zut.edu.pl/) (Польща) за результатами якого ведуться перемовини про подальшу співпрацю в галузі НВЧ радіоелектроніки.
Ми вистояли в цьому році і наша перемога неодмінно буде в наступному році💙💛