Цікавий проект студента радіотехнічного факультету – Іванченко Андрія
Велика кількість наших студентів, ще тільки навчаються на Радіотехнічному факультеті, проте вже мають неабиякий досвід в розробці електронної техніки.
Хотілося б представити вам цікавий проект студента нашого факультету – Іванченко Андрія. Він розробив генератор сигналів на базі мікросхеми AD9833, який є DDS генератором різної форми сигналу і частоти.
Максимальна частота вихідного сигналу становить 12,5 МГц при частоті опорного сигналу 25 МГц. Для управління генератором DDS використовується мікроконтролер STM32G030F6P6TR. Для відображення інформації використовується TFT-дисплей з діагоналлю 1,8 дюйма.
Пристрій живиться від зовнішнього джерела напруги 12-24 В.
На картинці показано готовий пристрій та 3D модель його розробки.
Навіть в таких простих пристроях з’являються запитання на рахунок трасування плати, її схемотехніки, конфігурації та написання програмного забезпечення.
Для отримання напруги +12В -12В для вихідного посиленого сигналу генератора, використано найпростішу схему перетворювача з однополярного у двополярне живлення.
Цифрове та аналогове заземлення розділені для зменшення шуму вихідного сигналу.
Загальна вартість такого пристрою вийшла близько 30 доларів.
Електронні компоненти коштують близько 15 доларів. PCB коштує 2 долари за 5 штук і 10 доларів за доставку.
І це лише один з прикладів проектів наших студентів. Насправді Радіоелектроніка охоплює надзвичайно багато сучасної техніки. Як військового, так і цивільного призначення
P.S. Більше про розробку