РАДІОТЕХНІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ
Місце де народжується майбутнє
Структура Радіотехнічного факультету КПІ ім. Ігоря Сікорського
- прикладної радіоелектроніки (Навчальні лабораторії)
- радіоінженерії (Навчальні лабораторії)
- радіотехнічних систем (Навчальні лабораторії)
та 4 навчально-наукові лабораторії:
Кафедра прикладної радіоелектроніки
Кафедра прикладної радіоелектроніки проводить підготовку бакалаврів, магістрів та докторів філософії (PhD) за спеціальністю: 172 «Телекомунікації та радіотехніка», освітньої програми: «Інтелектуальні технології радіоелектронної техніки».
Ми звикли до смартфонів, хочемо зробити свій будинок «розумним» та замислюємося про «розумні міста». Підприємства-виробники давно вже використовують роботизовані конвеєрні лінії, не кажучи вже про Boston Dynamics і їх останні розробки різноманітних роботів. Тому майбутнє за інженерами-розробниками інтелектуальних систем і пристроїв різного призначення.
Під час навчання за освітньою програмою «Інтелектуальні технології радіоелектронної техніки» студенти здобувають знання і навички у:
- прикладному програмуванню вбудованих систем з використанням мікроконтролерів та мікрокомп’ютерів та мов програмування С/С++, Python тощо;
- взаємодії інтелектуальної техніки з довкіллям через різноманітні сенсори та актуатори;
- бездротових технологіях, таких як Wi-Fi, Bluetooth, мобільний зв’язок тощо;
- проєктуванні інтелектуальної радіоелектронної апаратури, яка включає всі етапи — від ідеї, через синтез схеми з перевіркою її працездатності (Multisim та LTspice), розробку електронного модуля (Altium Designer), до проектування корпусу (Solidworks) з врахуванням технологій виготовлення реальних пристроїв.
Після завершення навчання випускники самостійно можуть пройти шлях від ідеї до готового пристрою: розробити, виготовити та запрограмувати. Вони будуть готові посісти важливе місце на ринку інженерів-розробників сучасних електронних пристроїв.
До складу кафедри входять біля 20 лабораторій, фото деяких з них наведені нижче:
Кафедра радіоінженерії
На кафедрі ведеться підготовка спеціалістів за освітньою програмою “Інформаційна та комунікаційна радіоінженерія” і забезпечується підготовка бакалаврів та магістрів, які мають інженерну кваліфікацію на світовому рівні проектувати, розробляти, тестувати, супроводжувати виготовлення та експлуатувати радіочастотних (в діапазоні частот від 10 МГц до 10 ТГц, або надвисокочастотні) частин інформаційних та комунікаційних систем. Поглиблено вивчаються принципи роботи і побудови сучасних бездротових локальних мереж передачі даних (Wi-Fi, WLAN, Bluetooth), систем мобільного зв’язку (CDMA, 4G, 5G), супутникових інформаційних і глобальних навігаційних систем (GPS, Galileo, ГЛОНАСС), медичних радіоелектронних систем, антенних систем тощо. В світовій кваліфікації такі спеціалісти мають назви: radio-frequency (rf-) engineer, (m/w) microwave engineer, high-frequency engineer (developer), antenna designer, RF system designer, radio-planning engineer тощо. Випускники є затребуваними високооплачіваними спеціалістами в ІТ-компаніях (EPAM, Luxoft, Betlab, Ring), компаніях мобільного зв’язку (Київстар, Vodafone, Lifecell), телекомунікаційних компаніях (CISCO, Воля, Viasat, Lanet), компаніях з іноземним капіталом (Samsung, Huawei, Melexis), підприємствах концерну Укроборонпром, та інших.
До складу кафедри входять більше 10 сучасних навчальних лабораторії, деякі прилади з них представлені на фото
Кафедра радіотехнічних систем
Кафедра радіотехнічних систем готує фахівців за спеціальністю 172 «Телекомунікації та радіотехніка» і освітньою програмою «Радіотехнічні комп’ютеризовані системи». Стратегія підготовки студентів на бакалаврському рівні складається з вивчення, по-перше, основ теорій радіотехнічних кіл та електромагнітних хвиль, формування, передавання, прийому, збору та оброблення радіосигналів в радіотехнічних системах; по-друге, сучасних спеціалізованих обчислювальних пристроїв, що використовуються в радіотехнічних системах на основі Arduino, STM32, мікрокомп’ютерів Raspberry Pi. вивчаються мови програмування С, С++, Python, програмування логічних інтегральних схем (FPGA), програмування цифрових сигнальних процесорів (DSP); по-третє, сучасних радіотехнічних комп’ютеризованих систем: радіолокаційних, радіонавігаційних (GPS, Galileo, ГЛОНАС), радіокерування та цифрового телебачення (DVB-S2, DVB-T2, DVB-С2).
По завершенню навчання і отримання диплома бакалавра є можливість продовжити підвищувати свій професійний рівень в магістратурі. В магістратурі відбувається поглиблене вивчання радіотехнічних комп’ютеризованих систем, а саме: радіолокаційних систем з цифровою обробкою сигналів, сучасних радіонавігаційних систем та комплексів, систем радіопротидії, машинне навчання в радіотехнічних комп’ютеризованих системах. Таким чином, випускник отримує комплексні знання в області розробки сучасних високотехнологічних радіотехнічних систем.
До складу кафедри входить біля 10 лабораторій, фото яких наведено нижче:
Навчально-наукова лабораторія «КПІ-Квалітек»
Навчально-наукова лабораторія Космічних радіотехнічних систем
Навчально-наукова лабораторія Мережевих технологій та систем
У навчальному процесі РТФ використовується сучасна лабораторія мережевих технологій зі спеціалізованим телекомунікаційним обладнанням Cisco, MikroTik, D-Link, TP-Link, та ін. Це створює кращі умови для самостійної та наукової роботи, курсового та дипломного проектування, дає можливість реалізувати концепцію безперервної комп’ютерної підготовки радіоінженерів всіх напрямків.
Лабораторія використовується для викладання фахових дисциплін студентам РТФ за наступними дисциплінами:
- «Основи інтернет технологій і комп’ютерних мереж»
- «ОТКРТ1 Основи мереж електронних комунікацій»
Лабораторні роботи, що проводяться в лабораторії, проводяться як в off-line, так і в on-line режимі. При викладанні використовуються елементи учбового курсу Cisco CCNA R&S. Під час занять студенти мають можливість набути практичні навички з проектування комп’ютерних мереж, комутації бездротових та дротових локальних мереж, конфігурування мережевого обладнання CISCO, MikroTik, TP-Link використовуючи реальне обладнання, та його симуляцію у програмному пакеті Cisco Packet Tracer.
У лабораторії встановлено:
- Маршрутизатори та комутатори Cisco
- Маршрутизатори та комутатори MikroTik
- Комутатори TP-Link
Лабораторія мережевих технологій РТФ створена для підтримки інноваційних студентських проектів з розробки програмних та апаратних рішень, та проведення наукових досліджень в рамках науково-навчальних проектів факультету.
Навчально-наукова лабораторія DATACOM
Лабораторія мережевих технологій РТФ створена для підтримки інноваційних студентських проектів з розробки програмних та апаратних рішень, та проведення наукових досліджень в рамках науково-навчальних проектів факультету.