Протягом декількох років радіотехнічний факультет плідно співпрацює з Faculty of Electrical Engineering CTU .
Наші студенти-магістранти та PhD студенти протягом навчання виконують проекти за тематикою своїх дисертацій (тривалістю декілька місяців) під керівництвом колег-професорів в Празі.
До прикладу, перелік останніх проектів:
1. Циганчук Тимофій. Керівник Professor Pavel Zahradnik. Тема: Digital signal processing in Matlab.
Робота являє собою проведення фільтрації шумів у відео сигналі за допомогою середовища Matlab. Студент займався написанням алгоритму компенсації потоків повітря у відео-сигналі, які з’являються внаслідок нагріття поверхні.
2. Дяченко Радомир. Керівник: Václav Prajzler doc. Ing., Ph.D. Тема: Моделювання оптичних структур. Моделювання оптичних структур (триплексерів) на основі спрямованих відгалуджувачів, для розділення вхідного сигналу по частотам.
3. Маленчик Тарас. Керівник: Pavel Zahradnik. Тема: HDR camera. Розроблення прототипу відеокамери з широким динамічним діапазоном з використанням спеціального сенсора з динамічним діапазоном 140 дБ.
4. Покотілов Андрій. Керівник: Prof. Pavel Hazdra. Тема: Проектування та аналіз антен за допомогою теорії характеристичних мод. Було розроблено антену колової поляризації з використанням теорії характеристичних мод.
5. Стешенко Владлен. Керівник: Professor Pavel Zahradnik. Тема: інтерактивний цифровий модуль керування ультразвуковим генератором. Розроблено цифровий модуль керування для ультразвукового генератора. Завданням було зробити систему, яка б керувала аналоговими вихідними каскадами генератора та забезпечувала певний рівень автоматизації процесу роботи з пристроєм в цілому. Було прийняте рішення робити керування інтерактивним за допомогою 2.4 дюймового сенсорного модуля,
на який буде виводитися актуальна інформація про режим роботи генератора та основні його параметри в реальному часі. За обробку графічного інтерфейсу та контроль за hardware частиною відповідає 32 бітний мікроконтролер STM32f103. Врешті система вийшла досить гнучкою, дозволила користувачу вибирати рівень автоматизації процесу, який саме необхідний для тієї чи іншої задачі за допомогою тачскріну.
В 2021 році в рамках програми академічної мобільності Еразмус+ (staff for training) відбулось двостороннє стажування колег з електротехнічного факультету Празького технічного університету та радіотехнічного факультету КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Було обговорено ряд важливих питань щодо подальшої співпраці в освітньому та науковому напрямках.