Багаторічна співпраця з Лондонським університетом Королеви Марії (Queen Mary University of London) завдяки програмі Еразмус+ набирає нових обертів!
Доцент Мартинюк Сергій Євстафійович провів курс лекцій в Лондонському університеті Королеви Марії за тематикою “Розробка антен для перспективних радар систем”.
В 2019 році наш викладач Сушко Олександр Юрійович відвідав Велику Британію, а саме її серце – місто Лондон для проведення циклу лекційних занять в Лондонському університеті Королеви Марії за тематикою:
- Seminar on microwave and mm-wave modeling using CST suite.
- Recent progress in microwave components design at Antenna group, Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute
- Practical workshop on THz spectroscopy and QO systems in the Antenna laboratory.
Олександр Юрійович поділився своєю історією про його спогади та досвід перебування в Англії, оскільки саме в цьому університеті він проходив аспірантуру, захищав PhD дисертацію та тривалий час працював.
«Закінчивши магістратуру на РТФ, я планував подавати документи в аспірантуру.
Ідея про аспірантуру за кордоном виникла несподівано після поради наукового керівника, професора Дубровки Ф.Ф. До кінцевого терміну подачі документів залишалось всього два тижні, але, все-таки, вдалось все зібрати і вчасно подати заявку.
Основним, для мене було те, що тематика досліджень наукової групи в Університеті Королеви Марії міста Лондон (Antennas and Electromagnetics Group) співпадала з моїм досвідом, а також те, що аспірантам з-за кордону пропонували стипендію. Хоча тема самої дисертації, пов’язана з дослідженням спектрів біологічних речовин на ТГц частотах, була для мене новою.
Одразу після приїзду найважче було розуміти розмовну мову, але за 1-2 місяці втягнувся. Дуже цінним досвідом було відвідування міжнародних конференцій, де була можливість слухати доповіді та спілкуватись з передовими науковцями світу, такими як Raj Mittra, John Pendry, Peter H. Siegel.
Також цінним було проведення вимірювань на передовому обладнанні та публікація наукових статей в міжнародних виданнях, де потрібно довести рецензентам – експертам в даній області, наукову новизну та практичну значимість статті.
Після аспірантури залишився працювати науковим співробітником у в тому ж університеті. Проекти, в яких приймав участь, досить різноманітні – розробка НВЧ приладів для метеосупутника Європейської космічної агенції (ESA), розробка генератора суб-мм хвиль на основі помножувачів частоти, дослідження молекулярної динаміки взаємодії біомолекул, розробка сканера для визначення товщин автомобільних фарб за допомогою ТГц хвиль.
Під час аспірантури була нагода викладати, а саме проводити лабораторні роботи з курсів основи теорії кіл, основи телекомунікацій і радіотехніки, електродинаміка та поширення радіохвиль. В цілому, студенти такі ж як і у нас, дехто намагається списувати, дехто більш допитливий, по здібностях такі ж, але більш мотивовані здобувати знання, так як більшість навчаються на платній основі.
Загалом, Лондон – місто історії, парків та можливостей, всі відкриті та толерантні, полюбляють барбекю та паби, сидіти в парках на газоні в сонячну погоду.
Часто запитують – чи не шкодую, що повернувся в Україну – однозначно ні. Перейнявши міжнародний досвід, вважаю за потрібне розвивати науку та інтерес молоді до науки на Батьківщині.»
О.Ю. Сушко
В 2020 році наш аспірант Дубровка Роман Ростиславович за програмою академічної мобільності Еразмус+ на весняний семестр поїхав до університету королеви Марії.
В той самий час радіотехнічний факультет радо зустрів PhD студента Джонса Роберта Крістофера, який приїхав виконувати наукову роботу під керівництвом Сушко О.Ю.
Програма Еразмус+ надає чудові можливості для спілкування, обговорення нових наукових напрямків, підсилення існуючих.
Чекаємо на нові наукові результати!