Якщо ви хочете змінити буденність українського навчання, Ви можете це зробити. В моєму випадку такою зміною став Люксембург, а саме його університет, в якому я провів півроку навчаючись у провідних фахівців в сферах Information and computer science та engineering. І це було одним з найкращих рішень в моєму житті, оскільки я отримав не тільки професійні та наукові знання, але й навчився вибудовувати власний графік навчання, підтримувати контакти з студентами та викладачами з різних країн та переймати європейський досвід навчання.
На мою думку, потрібно витратити багато часу, щоб перерахувати усі корисні рекомендації, що були надані мені професорами, адже це і так зрозуміло)
Навчання дало мені можливість розширити наукові горизонти та сформулювати цілі на майбутнє в професійній діяльності. Але це про навчання, звернемось до найцікавішої сторони будь якого культурного обміну студентами.
Сам університет є максимально сучасним та підлаштований під вимоги та потреби студентів. На території університету Ви знайдете абсолютно все, що потрібно як для навчання так і для розваг. Зранку це – серйозний науковий заклад з величезною бібліотекою, в 4 поверхи. А ввечері – місце для вечірок усіх студентів з різних факультетів.
Також неймовірна кількість нових друзів з різних куточків Європи, які ділились цікавими історіями зі свого життя, життя своєї країни, міста, або містечка. Саме вони стали незамінною та веселою компанією у подорожах як Люксембургом так і усією Європою.
Не слід забувати про самі мандрівки. Протягом моєї програми академічної мобільності мені пощастило відвідати декілька країн, а саме Бельгію, Францію, Німеччину та Португалію, а також зустрітись один на один з Атлантичним океаном. Це мабуть одна з найприємніших сторін, яка надихає подорожувати та пізнавати нові країни все більше та більше.
Також мені пощастило не тільки вчитись, але й пройти стажування в одній з найновітніших лабораторій університету, де ми займались програмуванням автономних мобільних роботів, дослідженням алгоритмів для локалізації та навігації мобільних платформ у просторі. Це сформулювало робочу гіпотезу для моєї майбутньої магістерської наукової роботи та забезпечило важливими та корисними контактами.
Загалом ці півроку пролетіли як один день, хочеться ще більше дізнаватись, їздити та вивчати. Тому якщо у вас з’явиться схожа можливість – не втрачайте її!