«Поїхати вчитися закордон? Та ні, це для обраних… для найрозумніший… це для когось, але не для мене. Я не зможу…» – і це абсолютна неправда. Ми живемо у час дивовижних можливостей, коли можливо реалізувати найшаленіші бажання.
Я, Литвинець Олександра, хочу поділитися з усіма студентами своїм досвідом навчання закордоном. Коли я вперше замислилася над ідеєю податися на конкурс Erasmus+, я навіть боялася думати, що дійсно можу пройти. Це були якісь божевільні думки, адже завжди вважала, що це реально лише для обраних. Але я помилялася. Звичайно мій шлях був не легкий, я провалили два конкурси, аж поки не отримала звістку, що пройшла до університету Валенсії – Іспанія. Це було моєю першою подорожжю закордон, першим досвідом спілкування на іноземній мові, вперше в житті я залежала лише сама від себе – і це те, що я бажаю відчути та спробувати кожному студенту.
Процедура подачі на конкурс Eramsus+ не є складною. Першим кроком треба проконсультуватися з куратором академічної мобільності, на Радіотехнічному факультеті куратором є Ірина Олександрівна Сушко – людина, що дуже скоро стане твоєю надійною підтримкою і близьким другом. Далі на сайт mobilnist.kpi.ua перевірити які конкурси є відкритими на даний момент, переглянути вимоги та вирішити, куди саме є можливість та бажання поїхати. Вже згідно вимог певного університету, підготувати документи – скласти екзамен з англійської мови (це можливо зробити на факультеті лінгвістики в КПІ), заповнити заяву, взяти виписку з оцінками, скласти Learning agreement та інші деталі подачі заявки, що детально розписані та описані тут:
http://mobilnist.kpi.ua/competition/
Чому Erasmus+ і які переваги можна отримати?
Вперше за все, це безцінний досвід навчання закордоном у Європі, що спонсорується Європейським союзом, а отже навчання не тільки є безкоштовним, а і з отриманням стипендії, що повністю покриває перебування на період мобільності. Кожному студенту надається великий вибір дисциплін, що можна вивчати. Окрім тих предметів, що необхідно обрати згідно з навчальним планом зазначеним на факультеті, кожен студент має можливість взяти додатково будь-які предмети, що викликають зацікавленість. Це унікальна можливість покращити свої навички, знання та розширити свій кругозір. Щиро бажаю студентам не проігнорувати цю можливість. Eramus+ це програма, що впроваджена не тільки у будь-якій країні Європи, а і у всьому світі. Друзі з усіх куточків світу – ось що чекає студента на кінець мобільності, дружба через океани та на довгі роки. Спілкуватися, не боятися, подорожувати, приймати участь у закладах – ось мої щирі поради кожному, хто наважиться прийняти участь у програмі мобільності.
Кожний студент має право на один рік академічної мобільності за один навчальний ступінь (бакалаврат, магістратура та аспірантура), тому мені пощасливилося стати студенткою Erasmus+ тричі: 1 семестр протягом бакалаврату (Політехнічний університет Валенсії – Іспанія https://www.upv.es/index-en.html ), 2 семестри протягом магістратури ( Університет Люксембургу – Люксембург https://wwwfr.uni.lu/ та Мелардаленський Університет – Швеція https://www.mdh.se/student) . Найбожевільніші ідеї та плани – можливі, головне лише наважитися на перший крок.
Остання моя порада студентам – це вчитися, оскільки для проходження конкурсу необхідно мати мінімальний бал 75, отже на конкурсі будуть студенти, бали яких стартують від 75. Щоб бути конкурентно-спроможним, необхідно мати високий середній бал (що рахується за всі семестри навчання), мати певні наукові публікації та академічні досягнення (наприклад перемоги на олімпіадах та творчих конкурсах), а отже не втрачайте жодної можливості себе проявити. Усі ваші результати обов’язково вам допоможуть у майбутньому, тому завжди старайтеся проявити себе по максимуму.